مشخصات فردی و زندگینامه
نام:سید مهدی
نام خانوادگی:علیزاده موسوی
شهرت:موسوی
پست الکترونیک:smamoosavi@gmail.com
نخصص ها:کلام ، علوم سیاسی ، زبان و ادبیات انگلیسی

زندگی نامه

اینجانب سید مهدی علیزاده موسوی، در شهر قم در خانواده ای روحانی به دنیا آمدم.تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در قم گذراندم و پس از سیکل در سال 1362 به حوزه علمیه قم وارد شدم و در مدرسه مبارکه رضویه مقدمات را گذراندم، همزمان با تحصیل در حوزه علمیه دروس دبیرستان و سپس دانشگاه را در مقطع لیسانس (زبان انگلیسی)فوق لیسانس(علوم سیاسی با گرایش مسایل ایران) و دکتری(علوم سیاسی با گرایش اندیشه سیاسی) طی کردم. پس از اتمام دروس سطح از سال 1370یک دوره کامل درس خارج اصول فقه یةالله العظمی وحید خراسانی را درک کردم و در دروس خارج فقه، از محضر اساتیدی چون آیات شیخ جواد تبریزی ده ، صالحی مازندرانی ره، وحید خراسانی، بهره بردم
در کنار دروس فقه و اصول به صورت تخصصی به کلام تطبیقی پرداختم و در حوزه کلام و عقاید مذاهب اسلامی فعالیت کردم که سطح سه اینجانب با عنوان گرایشات کلامی مکتب دیوبند و سطح چهار اینجانب با عنوان اندیشه کلامی سیاسی ابوالاعلی مودودی در همین راستاست.
هم اکنون نیز به صورت تخصصی در عرصه کلام تطبیقی با تأکید بر نقد عقاید وهابیت و جریان های معاصر آن فعالیت دارم و در ضمن در حوزه نقد عرفانهای کاذب - شاخه هندی - به مشاهدات عینی در منطقه شبه قاره به فعالیت مشغولم. در حوزه علوم سیاسی نیز به صورت تخصصی در مسایل جهان اسلام، از قبیل، اسلام هراسی، بنیادگرایی، اسلام سیاسی، ریشه های همگرایی و واگرایی و ... با مطبوعات و رسانه ها همکاری دارم.
همچنین در مراکز علمی حوزوی مانند موسسه کلام، بنیاد امامت، موسسه مذاهب اسلامی، دانشگاه ادیان و در مراکز دانشگاهی همانند دانشگاه تهران، شهید بهشتی، علم وصنعت و .. به تدریس در مقاطع سطوح عالی و دکتری اشتغال دارم.